PDF Export Vytisknout Poslat emailem

Konference pro státní správu a samosprávu v Mikulově 3. - 4. září 2013

Správa základních registrů se zúčastní konference pro státní správu a samosprávu v Mikulově 3. - 4. září 2013.

Hlavním tématem letošního ročníku je financování elektronizace veřejné správy ze strukturálních fondů v období 2014+. Letošní ročník konference probíhá na zámku v Mikulově. Záštitu konferenci poskytli Ing. Martin Pecina, MBA - místopředseda vlády a ministr vnitra; JUDr. Michal Hašek - hejtman Jihomoravského kraje a Rostislav Koštial - starosta města Mikulov.

CO JE e-government 20:10?

Jedná se o konferenci, která jednou ročně, vždy počátkem září, hodnotí stav elektronizace veřejné správy v ČR se zaměřením na konkrétní zásadní téma. Tím letošní je problematika financování projektů v blížícím se období 2014+.

PROČ e-government 20:10?

Konferenci pořádá magazín Egovernment a konference pojednává o e-governmentu. Proto je toto slovo stěžejní v názvu konference.  Číselné označení 20:10  odkazuje na rok 2010, kdy jsme se v Mikulově sešli poprvé. Zároveň je ale rozděleno na 20 a 10.

V době prvního ročníku tomu bylo 20 let, co se veřejná správa v ČR ubírala směrem k elektronizaci. Zároveň jsme si, možná unáhleně, mysleli, že do skutečně uceleného a plně funkčního elektronického stavu nám zbývá již pouhých deset let.

Podtitul konference odkazuje na skutečnost, že postupující elektronizace veřejné správy zlepšuje kvalitu jejich služeb a tedy podmínky jak pro samotné zaměstnance veřejné správy, tak pro jejich klienty.

Program a další bližší informace můžete nalézt na webovém odkazu Egovernmentu - http://www.egovernment.cz/mikulov/default.html.

Mgr. Marek Hejduk, pracovník pro vztah s veřejností, 15. 8. 2013.