PDF Export Vytisknout Poslat emailem

Přípravy na konferenci ISSS 2015 jsou v plném proudu

V posledních dnech vrcholí přípravy již 18. ročníku renomované konference ISSS (Internet ve státní správě a samosprávě). Konference se bude konat ve dnech 13. a 14. dubna 2015 tradičně v kongresovém centru Aldis v Hradci Králové.

Konference ISSS je již řadu let uznávanou komunikační a prezentační platformou pro všechny subjekty veřejné správy, odborníky i dodavatele technologií a služeb podílející se na informatizaci společnosti, rozvoji e-governmentu a celkové reformě správy věcí veřejných. Jde o jednu z největších akcí svého druhu v celém regionu střední a východní Evropy. Konference poskytuje mimořádnou příležitost k setkání se špičkami domácí politické scény, ministry, zástupci státní správy a samospráv z ČR i zahraničí, krajskými či městskými informatiky, vysokými manažery renomovaných firem i nezávislými odborníky.

Na konferenci vystoupí i ředitel Správy základních registrů Ing. Michal Pešek s přednáškou na téma "Cesta základních registrů je cestou správnou".

"Chceme se více soustředit na rozvoj služeb nad základními registry, a to nejen ve spolupráci s ostatními správci, ale i s jinými státními subjekty. Je před námi implementace nařízení eIDAS nebo zákona o kybernetické bezpečnosti, obce potřebují více informací o svých občanech a nakonec občan potřebuje předávat informace komerčním subjektům, a to vnímáme. Čísel o provozu již bylo dost“, říká ředitel SZR k tomu, o čem bude mluvit na konferenci.

Více informací ke konferenci, včetně kompletního archivu minulých ročníků, lze najít na https://www.isss.cz/.

Mgr. Marek Hejduk, pracovník pro vztah s veřejností, 2. 4. 2015.