PDF Export Vytisknout Poslat emailem

Service desk Správy základních registrů oceněn v soutěži ITSM projekt roku

Projekt “ Zajištění Service desk a znalostní báze procesů včetně řízení problémů systému základních registrů” obsadil druhé místo v letošním ročníku soutěže ITSM Projekt roku. Cílem projektu, jehož sponzorem je Správa základních registrů, bylo zajistit koordinaci služeb na podporu provozu systému a s tím související maximální dostupnost základních registrů veřejné správy jejich uživatelům. Centrálním dodavatelem řešení byla společnost GORDIC.

Porota soutěže ocenila kvalitu Service desku včetně propojení se systémy třetích stran, splnění vysokých nároků na jakost poskytovaných služeb, význam celého projektu pro český eGovernment i jeho jedinečnost v prostředí veřejné správy. “Bez tohoto integrovaného řešení by bylo velmi obtížné zajistit dodávku služeb základních registrů v požadovaném režimu, tedy 24 denně, 7 dní v týdnu, prakticky celé státní správě a samosprávě,” říká Martin Havlíček, vedoucí odboru ICT rozvoj Správy základních registrů.

Systém základních registrů je jedním z pilířů elektronizace veřejné správy a v rutinním provozu je od 1. července 2012. Jeho prostřednictvím si mohou úřady ověřovat informace, na které by se jinak musely opakovaně dotazovat občanů či firem. Měsíční počet transakcí uskutečněných v rámci systému se blíží 20 milionům.

Praha, 5. 11. 2013.


Soutěž ITSM Projekt roku, o nejlepší projekt z oblasti IT Service Managementu, je českou obdobou ve světě velmi oblíbené soutěže ITSM Project of the Year. V letošním roce zorganizovalo sdružení itSMF Czech Republic, o.s. už její třetí ročník. Slavnostní vyhlášení výsledů proběhlo v rámci 8. Výroční konference itSMF Czech Republic s podtitulem „Štíhlý IT Service management“ , která se konala 23. 10  2013 v TOP Hotelu Praha. Jednotlivé projekty byly hodnoceny porotou složenou z odborníků jak z akademické, tak z komerční sféry.

Service Desk je centrálním bodem pro kontakt se všemi uživateli IT služeb. Jsou zde zaznamenávány a spravovány servisní požadavky a události. Je také rozhraním pro všechny ostatní procesy a činnosti provozu služeb. Z pohledu uživatele jde o kontaktní místo, kde může hlásit své požadavky a problémy a kde dostane k daným případům relevantní informace.